PAGRINDAI
Ūkis yra įsipareigojęs taikyti tvarią praktiką, kuri saugo aplinką, didina socialinę gerovę ir skatina ekonominį klestėjimą. Laikytis „PepsiCo“ tiekėjų elgesio kodekso. Užtikrinti, kad būtų laikomasi atitinkamų teisinių ir teisės aktais nustatytų reikalavimų. Ūkio veikla vykdoma sąžiningai, vengiant bet kokių kyšininkavimo, korupcijos ir sukčiavimo formų. Įsipareigojimas nevykdyti miškų kirtimo. Ūkis yra parengęs veiksmų planą ekstremaliųjų situacijų metu, kuriame darbuotojams pateikiama esminė informacija ir prieiga naudotis atitinkama avarijų likvidavimo įranga gaisro, ekstremaliosios situacijos, stichinės nelaimės ar avarijos atveju. Produktai, pagaminti iš genetiškai modifikuotų sėklų, augalų, poskiepių ar skiepijimo medžiagos, atitinka visus teisinius reikalavimus, susijusius su jų atranka, sodinimu, derliaus nuėmimu ir saugojimu. Saugoti atitinkamus įrašus laikantis teisinių reikalavimų. Tvarkyti augalininkystės produkcijos apskaitą.
SOCIALINIAI ASPEKTAI
Sveikata ir sauga. Saugoti ūkyje dirbančių žmonių sveikatą ir saugą taikant veiksmingą ir išsamią saugos vadybos sistemą. Ūkyje dirbančių žmonių teises saugo teisėtos darbo sutartys. Užtikrinti, kad ūkyje dirbantiems žmonėms teikiamos išmokos būtų pakankamos ir priimtinos bei atitiktų visus atitinkamus teisės aktų reikalavimus.
Bendruomenė. Užmegzti teigiamus santykius su vietos bendruomene, spręsti visus galimus pavojus ar konfliktų šaltinius, kurie gali kilti dėl žemės ar gamtos išteklių naudojimo, pvz., naudojimo susitarimų, teisių į žemę perleidimo ir asmenų perkėlimo. Sumažinti neigiamą poveikį vietos bendruomenės aplinkai. Daryti teigiamą socialinį poveikį vietos bendruomenei.
Įdarbinimo praktika. Užtikrinti, kad visiems ūkyje dirbantiems asmenims būtų garantuota laisvė susiburti į sąjungas. Užtikrinti, kad visi ūkyje dirbantys asmenys būtų teisėto darbingo amžiaus ir kad būtų užtikrinta tinkama jaunų darbuotojų apsauga. Užtikrinti, kad visi ūkyje dirbantys žmonės galėtų laisvai pasirinkti darbą. Užtikrinti, kad darbo tarpininkai ar agentūros laikiniesiems darbuotojams teiktų transportavimo ir persikėlimo pagalbą. Užtikrinti, kad vadovybė ir ūkyje dirbantys žmonės bendrautų abipusiu būdu.
EKONOMINIAI ASPEKTAI
Ūkio valdymas. Ūkininkavimo veikla turi ilgalaikę ūkio verslo strategiją ir veiksmingus ilgalaikio ir trumpalaikio planavimo procesus. Užtikrinti pagrindinį dabartinės veiklos produktyvumą, efektyvumą ir stabilumą. Atliekamas metinių finansinių ataskaitų auditas.
Efektyvumas. Maksimaliai padidinti derliaus nuėmimo efektyvumą. Stebėti ir mažinti derliaus nuostolius derliaus nuėmimo, sandėliavimo ir transportavimo metu.
Komerciniai santykiai. Palaikomi stabilūs ir abipusiai naudingi santykiai su kitomis vertės grandinės dalimis. Su klientais, tiekėjais ir subrangovais gamintojais sudaromos aiškios sutartys dėl komercinių ir gamybos sąlygų.
APLINKOSAUGOS ASPEKTAI
Agrochemija. Visa naudojama agrochemija yra registruota naudojimo geografinėje vietovėje, gamybos šalyje ir taip, kaip to reikalaujama pagal visas nacionalines ir tarptautines sutartis. Agrochemijos valdymas, pasirinkimas, pirkimas, saugojimas, sauga, tvarkymas, naudojimas ir transportavimas atitinka visus taikomus teisinius reikalavimus, įskaitant nacionalines ir tarptautines sutartis, ir yra vykdomas taip, kad būtų kuo labiau sumažintas neigiamas poveikis aplinkai. Prižiūrėti agrochemijos inventorių ir naudojimo įrašus. Vesti pasėlių apžiūros įrašus.
Oras. Atlikti ūkio veiklos oro kokybės vertinimą. Įgyvendinti ūkininkavimo praktiką, kuria siekiama sumažinti kietųjų dalelių susidarymą. Naudoti technologijas, vadybos praktiką ir komunikaciją, kad užtikrintume kuo mažesnį maistingųjų medžiagų ir agrochemijos, kurios gali turėti neigiamą poveikį kitiems augalams, dirvožemiui, vandeniui, gyvūnams ir (arba) žmonėms, dreifą.
Biologinė įvairovė. Parengti ir prižiūrėti biologinės įvairovės valdymo planą. Ūkininkavimas saugomose teritorijose turi griežtai atitikti šioms teritorijoms taikomas taisykles. Gresiančio išnykimo ir nykstančios augalų ir gyvūnų rūšys ir (arba) buveinės tvarkomos pagal atitinkamus teisinius reikalavimus, įskaitant nacionalines ir tarptautines sutartis. Valdyti ūkį taip, kad būtų išsaugota vietinių rūšių įvairovė, funkcionuojančios ekosistemos, įskaitant laukines bendrijas, ir kraštovaizdžio įvairovė. Šlapynės, vandeningieji sluoksniai, ežerai, upės, upeliai, upių žiotys ir kitos pakrančių teritorijos bei su jomis susijusios gyvybės formos yra saugomos.
Energija. Atlikti ūkio veiklos energetinį vertinimą. Kur įmanoma, mažinti energijos naudojimą. Stengtis didinti atsinaujinančiųjų energijos išteklių naudojimą ir kartu mažinti neatsinaujinančiųjų energijos išteklių naudojimą.
Šiltnamio efektą sukeliančios dujos. Sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį ir ozono sluoksnį ardančių medžiagų išmetimą, susijusį su ūkininkavimo veikla. Valdyti išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį taip, kad jis nedarytų neigiamo poveikio ekosistemų procesams.
Maistinės medžiagos. Optimizuoti organinių ir neorganinių maistinių medžiagų naudojimą, sudarant maistinių medžiagų valdymo planą, kuris gerina ekosistemos, dirvožemio ir augalų būklę.
Dirvožemis. Išsaugoti ir pagerinti dirvožemio kokybę, palaikant arba gerinant dirvožemio organinių medžiagų kiekį, mažinant dirvožemio tankinimą ir eroziją, subalansuojant maistines medžiagas ir išvengiant dėl ligų ir užterštumo atsirandančios žalos.
Atliekos. Pagerinti žemės ūkio ekonomiką ir sumažinti neigiamą poveikį aplinkai bei vietos bendruomenei optimizuojant atliekų tvarkymą. Sukurti ir palaikyti perdirbimo programą renkantis gaminius, atsižvelgti į perdirbtas ar perdirbamas medžiagas ir (arba) gaminius daugkartinio naudojimo ar perdirbamuose talpose.
Vanduo. Optimizuoti vandens naudojimą pagal vadybos planą, kuriame suderinami ekosistemos ištekliai ir bendruomenės poreikiai. Visas vandens naudojimas (kokybė ir kiekis) turi atitikti taikomus teisinius reikalavimus ir, jei reikia, vandens naudojimui turi pritarti atitinkamos vyriausybinės organizacijos. Vykdomi visi teisiniai reikalavimai, susiję su nuotekų tyrimu ir valymu. Drėkinimo vandens naudojimas optimizuojamas taip, kad derlius būtų kuo didesnis, o neigiamas poveikis vandens šaltiniams kuo mažesnis. Parengti ir prižiūrėti drėkinimo vandens valdymo planą.