Anglies dvideginio ir kitų šiltnamio efektą sukeliančių dujų neigiamas poveikis aplinkos temperatūrai visame pasaulyje, orams ir ekstremalioms oro sąlygoms, stichinių nelaimių dažniui ir sunkumo laipsniui tapo pasauline problema.
„PepsiCo Europe“ nuolat vykdo darbą, susijusį su klimato kaita, ir stengiasi sumažinti mūsų poveikį gamtos ištekliams – pradedant nuo atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimo didinimo iki energijos suvartojimo sumažinimo.
Mūsų tikslai ir atsakomybė
- Iki 2015 metų, palyginus su 2006 metais, sumažinti energijos suvartojimą produkcijos vienetui 25%.
- Sumažinti nuosavą suvartojimą 10%.
- Siekti, kad energija iš atsinaujinančių energijos išteklių sudarytų 10% suvartojamos energijos.
Rinkos lygmenyje mūsų įmonės jau daug pasiekė gerinant energijos vartojimo efektyvumą visose su produkto gyvavimo ciklu susijusiose šalyse:
- Belgijoje jau dabar savo gamyklose ir investicijose naudojame 100% žaliąją energiją, kas lėmė energijos suvartojimo sumažėjimą 5%.
- Gamykla Belgijoje (Zeebrugge) yra viena iš geriausių „PepsiCo“ gamyklų visame pasaulyje. Gamykla investavo į energijos vartojimo efektyvumo technologijas, kurios lėmė energijos suvartojimo sumažėjimą 10%.
- „PepsiCo Italy“ yra viena iš pirmųjų gamyklų pasaulyje, pradėjusių naudoti naujus gėrimų automatus, kurie sutaupo vidutiniškai daugiau nei 40% energijos, palyginus su įprastiniais automatais.
- Nyderlanduose perkame tik ekologišką energiją, o mūsų gamykla „Broek op Langedijk“ naudoja biodujas, kurios ateina iš mūsų nuotekų tvarkymo sistemų ir patenkina apytikriai 10% mūsų energijos poreikių.
- Per pastaruosius trejus metus „PepsiCo Foods Iberia“ sumažino nuosavą energijos suvartojimą 7%.
- 2011 metais pietų Rusijoje esančiame Azovo mieste pastatytai naujajai užkandžių gamyklai Žaliosios statybos sertifikavimo institutas (GBCI) LEED suteikė sidabro sertifikatą.
- „PepsiCo“ Azovo gamyklos prognozuojamas energijos taupymas siekia daugiau nei 18%, projekto vandens sutaupymas, palyginus su projektiniu vandentiekio pajėgumu, yra daugiau nei 40%, o geriamasis vanduo visiškai nebevartojamas laistymui.